Mekka zakochanych

Czyli jak Anglik rozpromował Veronę na całym świecie

W wielu sztukach najwybitniejszego pisarza literatury angielskiej spotykamy wątki włoskie, ale nawet w swoich najskrytszych marzeniach William Shakespeare nie mógł przypuszczać, że miasto z dramatu Romeo i Julia zostanie Mekką wszystkich zakochanych. Miasto na północy Włoch przyciąga miliony turystów każdego roku, mimo że, nie posiada tak dużej ilości zabytków historycznych jak Rzym czy Neapol. Wszystko za sprawą dwóch, młodych, zakochanych w sobie osób, którzy według Shakespeare’a mieszkali, kochali i umarli w Weronie w XVI wieku.

Od czasu wydania tej sztuki miliony zakochanych par odwiedziło domy rodzin Montecchi i Capuleti, a pod balkonem Julii tysiące dziewczyn przyjęło oświadczyny swoich ukochanych.  Dom oraz grób Julii są najczęściej uczęszczanym miejscem w Weronie. Oczywiście ta przyjemność nie należy do najtańszych – wejście do domu Julii to wydatek w granicach 6 euro.  Oprócz zwiedzania domu i wejścia na słynny balkon turyści mogą głaskać posąg Julii, co według legendy ma zapewnić miłość do końca życia.

Verona-1

Nie jedną miłością człowiek żyje, dlatego warto również zobaczyć inne piękne zabytki Werony, do grona których z pewnością należą starożytna Arena, Stary Zamek oraz most Castel Vecchio, Łuk triumfalny, Brama lwów(Porta dei Leoni), katedra, bazylika św. Zenona, Pałac Maffei, Pałac Gran Guardia, Plac dei Signori, Pałac Governo i Loggia del Consiglio. Arena Werona jest trzecim, co do wielkości amfiteatrem we Włoszech, który może pomieścić nawet 22 tysięcy widzów. Na Werońskiej Arenie występowało wielu znanych muzyków z całego świata, co roku zostaje ona sceną wielu kulturalnych wydarzeń. Wejście do większości tych miejsc jest płatne, zatem dobrym rozwiązaniem będzie zakup Karty Werona, wartość, której wynosi 15 euro za 24 godziny, oczywiści można wykupić kartę ważną przez 3 dni. Taka karta pozwoli korzystać z uroków Werony bez konieczności stania w długich kolejkach za biletami oraz nie nadwyręży rodzinnego budżetu.

Verona-mapa

Miasto nad rzeką Adygo ma bardzo ważne położenie geograficzne, właśnie dlatego z dotarciem tutaj nie ma żadnego problemu. Można dostać się do Werony z dwóch lotnisk, które znajdują się odpowiednio w 12 i 60 km od centrum miasta. Warto zawitać do Werony i zostawić tu swoje zakochane serce.

Jedna uwaga do wpisu “Mekka zakochanych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s