Bezkarne piękno Sycylii

Czyli najsłynniejszy włoski kurort nad morzem Jońskim

Piękna Sycylia słynie nie tylko z mafii, ale również ze wspaniałych krajobrazów natury, słonecznej pogody przez około 300 dni w roku i najwyższego wulkanu w Europie. Przerażająca Etna jest nie tylko najwyższym czynnym wulkanem wyspy, ale również najwyższym jej szczytem. Nieopodal tej czarnej góry w południowo-wschodniej części Sycylii leżą malownicze miasteczka, których historia sięga kilku tysięcy lat. Wśród takich miast na szczególną uwagę zasługuje zachwycająca Taormina.

Taormina MapaŹródło:https://maps.google.com/

Założone w IV wieku przed naszą erą przez greckiego tyrana miasto – ma dużo do zaoferowania wszystkim zwiedzającym.  Miasteczko położone na Monte Tauro przyciąga każdego roku tysiące turystów, którzy z wielkim zachwytem wracają tu wciąż i na nowo. Taormina, zamieszkująca przez niecałe 12 tysięcy mieszkańców, w sezonie przeistacza się w centrum rozrywki i kultury. Jej położenie geograficzne zapewnia dużo słońca, piękne plaże, przezroczystą wodę i szczyty gór Pelorytańskich. Ogromny popyt na ten kurort spowodował podwyższenie cen w całym miasteczku, przez co przeciętny Kowalski musi tu wydać więcej niż w sąsiednich miastach. Taormina słynie z tego, że światowej sławy gwiazdy nie tylko odpoczywają w tym cudownym miejscu – one nierzadko mają tutaj swoje posiadłości! Moda na odpoczynek w tym egzotycznym kurorcie nie maleje od wielu, wielu lat, dlatego stało się ono droższe i bardziej ekskluzywne, raczej nie na każdą kieszeń. Osobom które mają określony budżet proponujemy zakwaterować się w mniejszym miasteczku, a w uroczej Taorminie spędzić czas na zwiedzaniu i plażowaniu.

Taormina1

Bogata historia tego miasta jest widoczna w architekturze i sztuce, ogromny wpływ na rozwój Taorminy miała oczywiście kultura grecka. Jednym z przykładów są ruiny greckiego teatru oraz świątynia bogini Venus. Teatro Greco liczący ponad 2500 lat po dzień dzisiejszy zajmuje szczególne miejsce w życiu mieszkańców miasta, ponieważ latem zostaje sceną ogromnej liczby koncertów, sztuk teatralnych oraz imprez okolicznościowych. Do grona atrakcji turystycznych również należą zamek Saracenów, XIII-wieczna katedra, średniowieczne centrum miasta, zabytkowy port, muzeum sztuki ludowej, XII-wieczna wieża Torre d’Olorologio oraz Piazza IX Aprile z bramą na stare miasto, wulkan i morze.

Taormina2

Amatorzy bardziej ekstremalnych rozrywek znajdują w Taorminie wszystko, czego dusza zapragnie. Pola golfowe, korty tenisowe, windsurfing, nurkowanie, wspinaczka, trekking, dyskoteki, bary i restauracje czekają na spragnionych doznań pod prażącym słońcem Sycylii.

IMG_4921

Jeżeli istnieje raj na ziemi to znajduje się on w Taorminie.

4 uwagi do wpisu “Bezkarne piękno Sycylii

  1. Włochy w całej swojej okazałości są rajem, a Sycylijczycy swoim beztroskim podejściem do życia i pięknym akcentem sprawiają tylko, że to właśnie w Sycylii zakochujemy się bardziej, niż w jakimkolwiek innym regionie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s