Po czym poznać że przesiąkłeś włoską kulturą?

Każdy uwielbia poznawać włoską kulturę, jednak Ci którzy myślą o pozostaniu w Italii na dłużej, czy nawet zapuszczeniu tam korzeni, po pewnym czasie mogą dostrzec, że ich życie zacznie się zmienić… po czym poznać że już całkiem WSIĄKŁEŚ?

Używasz tylko produktów lokalnych

Jednym z największych atutów Włoch jest bogactwo produktów lokalnych, sprzedawanych na różnego rodzaju rynkach i straganach. Bogata kuchnia włoska, rządzi się swoimi prawami, jeżeli więc chcesz przyrządzić prawdziwe włoskie danie przygotuj się na regularne wycieczki do sprzedawców mięsa, ryb, warzyw. Masz wtedy pewność, że produkty są świeże i najlepszej jakości – a takie oczywiście smakują najlepiej.

Wlochy1

Jesz więcej, ale nie podjadasz

Włosi mają inny grafik jedzenia niż my, na początku kolacja około 21 czy nawet 22 może wydawać się ciosem dla naszego organizmu (i naszej wagi 😉 ), jednak po pewnym czasie dostosuje się on do znacznie większych porcji jedzenia, i odkryjesz, że podjadania między posiłkami nie jest już potrzebne.

Apetyt na słodkości – włoskie słodkości

Jedząc więcej, na pewno zapragniesz wieńczyć posiłki tą słodszą stroną włoskiej kuchni. Kiedy już poznasz smak ogromu włoskich ciast, deserów i słodyczy, powiedzenie im “NIE” będzie graniczyło z cudem.

Wlochy2

Włoski język – do ogarnięcia

Odwiedzając Włochy, poradzisz sobie znając tylko kilka podstawowych zdań, jeżeli jednak myślisz zostać tu na dłuzej dobrze pomyśleć o nauce tego pięknego języka. My Polacy uczymy się go bez większych problemów, więc dla niektórych nawet samo przebywanie w otoczeniu Włochów wystarczy. Na pewno docenią oni każdą Twoją próbę użycia języka i zrobią wszystko by Cie zrozumieć. Jeżeli jednak potrzebujesz języka do pracy, warto rozważyć opcje zapisania się na kurs językowy, gdyż jak wiadomo, w Italii królują dialekty.

Pijesz więcej kawy

Ucieczka przed kultem kofeiny nie jest tu możliwa. Każde wyjście czy zamiana przysłowiowych “dwóch słówek” jest okazją do wypicia kawy, i nie ma tutaj wątpliwości, że gdziekolwiek nie pójdziesz, bar, restauracja czy stacja benzynowa – znajdziesz tam kilka wariantów kawy. Nawet jeżeli nie jestś kawoszem, po przyjeździe do Włoch szybko nauczysz się odróżniać espresso od macchiato (i poprawnie wypowiadać ich nazwy:) ).

Wzmocnisz więzi rodzinne

Nie trudno zauważyć, że we Włoszech rodzina jest najważniejsza, każdy z nas lubi od czasu do czasu spotkać się w gronie najbliższych. We Włoszech jednak, widząc jak dużą rolę odgrywają relacje z rodziną, nawet tą “jak siódma woda po kisielu” nabierzesz ochoty na odnowienie ich z tymi, z którymi spotykasz się tylko od święta.

Wlochy3

Nauczysz się bardziej okazywać emocje

Im dłużej przebywasz we Włoszech, tym bardziej otwarty się stajesz. Nie mylić z byciem nieuprzejmym czy aroganckim, po prostu mówisz co myślisz, nie trzymasz nic w środku. To ich sposób na traktowanie ludzi z szacunkiem zamiast mówienia czegoś tylko po to by być miłym. Włosi są o wiele bardziej bezpośredni i głośni niż inne kultury.

Poznasz swoją artystyczną stronę

Dzięki bogatej sztuce renesansowej Włoch, malowniczym krajobrazom i miłości do opery, sam znajdziesz w sobie, bądź zapragniesz spróbować czegoś twórczego. Sztuka i kultura Włoch dadzą Ci się ponieść, ważne, że spojrzysz na otaczający świat inaczej niż do tej pory i zaczniesz doceniać jego piękno.

Wlochy4

 

6 uwag do wpisu “Po czym poznać że przesiąkłeś włoską kulturą?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s