Perła włoskich Alp

Jezioro Como największą atrakcją Lombardii

Como maps

Włochy są tak urozmaiconym krajem, że czasem uderza w nas zazdrość. Jest tam dosłownie wszystko, wysokie górskie szczyty, piękne plaże, dostęp do pięciu mórz, liczne parki narodowe, cudne widoki.  Do takich cudów natury należy jezioro Como, które znajduje się godzinę drogi od Mediolanu. Trzecie co do wielkości jezioro Włoch jest najgłębszym jeziorem Alp oraz jednym z najgłębszych w Europie.

Como3

Jezioro Como składa się z trzech części, a mianowicie Ramo di Como, Lago di Lecco, Ramo di Colico. O wielkości tego zbiornika wodnego może świadczyć liczba nadbrzeżnych miejscowości – 20 miasteczek oraz liczne ośrodki wypoczynkowe i parki. Jezioro w kształcie litery Y przyciąga corocznie ogromną liczbę turystów oraz sportowców, którzy tutaj uprawiają windsurfing i kitesurfing. Łagodny klimat panujący nad jeziorem sprzyja praktycznie całorocznemu napływowi zwiedzających. Latem panują tutaj upały, a zimą temperatura wokół jeziora nie spada poniżej zera. Nieopodal w górskich miejscowościach panują mrozy, a nad Como przez całą zimę można podziwiać zieloną roślinność.

Como1

Władze regionu zadbały o dogodną infrastrukturę, która prowadzi do jeziora oraz wiele atrakcji związanych z nim. Codziennie po Como kursują promy i stateczki, dzięki którym można się dostać do każdej nadbrzeżnej miejscowości bez konieczności jazdy przez ląd. Dookoła jeziora w pięknych okolicznościach natury znajdują się urocze wille i restauracje, warto pospacerować wśród cyprysów, palm, drzew pomarańczowych, odwiedzić parki i skwery. Krajobraz jeziora Como może zaczarować o każdej porze roku, rozkochać w sobie i pozostawić najlepsze wspomnienia. Niezależnie do której nadbrzeżnej miejscowości zawitacie macie zagwarantowane wspaniałe widoki i liczne atrakcje.

Como2

Do grona najbardziej popularnych miasteczek dookoła Como należą między innymi Bellagio, Varenna, Como, Lecco, Menaggio. W czasach rzymskiego imperium nad jezioro przyjeżdżali arystokraci by odpocząć, ta tradycja można powiedzieć przetrwała do dziś. Wielu celebrytów nie tylko włoskich, ale również amerykańskich ma tutaj swoje domki wypoczynkowe. Co więcej, w takich miasteczkach warto spędzić czas na zwiedzaniu fascynujących zabytków historycznych oraz architektonicznych.  

Como4

4 uwagi do wpisu “Perła włoskich Alp

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s