Wakacje, wakacje, wakacje

Marina di Ragusa – idealne miejsce na wypoczynek

Sycylijskie kurorty morskie należą do grona najpiękniejszych, gdzie wspaniała pogoda panuje przez całe lato. Marina di Ragusa leży w południowo-zachodniej części Sycylii, którą obmywają wody morza Śródziemnego. Zamieszkałe na co dzień przez około 4 tysięcy mieszkańców miasteczko w okresie letnim zamienia się w popularny kurort z liczbą gości sięgającą 60 tysięcy. Krystaliczna woda, piaszczyste plaże oraz niezapomniane widoki przyciągają ogromną liczbę urlopowiczów z całego świata.

Marina di Ragusa maps

Pierwsze wzmianki o tym miasteczku pochodzą z V wieku przed naszą erą, gdzie istniały pozostałości po greckich osadach pozostające pod kontrolą Kamarina. Przez kolejne stulecia miasteczko odgrywało rolę ważnego portu, z którego wypływały statki eksportujące lokalne produkty do innych krajów. W XIX wieku z Marina di Ragusa do wielu europejskich stolic wywożono asfalt, wydobywany w miasteczku. Niegdyś mała wioska rybacka do 1928 roku była znana pod nazwę Mazzarella, którą władze lokalne zmieniły na Marina di Ragusa. W latach 60 XX wieku miasteczko dostało nowe życie stając się ważnym ośrodkiem turystycznym w południowej części Sycylii. Od tej pory popularność Ragusa di Marina nie maleje, lecz rośnie w sile.

MarinaRagusa

Turystyka jest głównym źródłem dochodów lokalnej społeczności, dlatego na każdym kroku można spotkać małe hoteliki, noclegi typu bed&breakfest, agroturystyczne gospodarstwa, kampingi, które oferują nie tylko miejsce odpoczynku, ale również dobrą śródziemnomorską kuchnię. Miasteczko jest pełne małych uroczych barów i kawiarni, wyśmienitych restauracji, gdzie można delektować się owocami morza i innymi smakołykami włoskiej kuchni. Miłośnicy bardziej rozrywkowego trybu życia mogą odwiedzać liczne kluby i dyskoteki, znajdujące się tuż obok plaż i morza.  Marina di Ragusa może zapewnić wszystko niezbędne do cudownych niezapomnianych wakacji dla całej rodziny.

MarinaRagusa1

3 uwagi do wpisu “Wakacje, wakacje, wakacje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s